FMC01215-12
Manufacturer
Mfr. Part #
FMC01215-12
EBEE Part #
8330182-FMC01215-12-EB
Description
COAX CBL BNC TO MINI SMP 12"
Part StatusActive
Operating Temperature-
Ingress Protection-
Features-
1st ConnectorBNC Jack
2nd ConnectorMini SMP Jack, Right Angle
Length12.00" (304.80mm)
ColorWhite
StyleBNC to Mini SMP
Cable TypeHand Formable .047
1st Contact GenderFemale
1st Connector Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
1st Connector Mounting Feature-
2nd Contact GenderFemale
2nd Connector Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
2nd Connector Mounting Feature-
Cable Impedance50 Ohms
Connector Impedance50 Ohms
Overall Impedance50 Ohms
Description
Cable Assembly Coaxial BNC to Mini SMP Hand Formable .047 12.00" (304.80mm)