FMC01052-36
Manufacturer
Mfr. Part #
FMC01052-36
EBEE Part #
8323979-FMC01052-36-EB
Description
COAX CBL SMA TO SMP 36"
Part StatusActive
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Ingress Protection-
Features-
1st ConnectorSMA Plug
2nd ConnectorSMP Jack
Length36.00" (914.40mm)
Color-
StyleSMA to SMP
Cable TypeHand Formable .047
1st Connector Mounting Feature-
2nd Contact GenderFemale
2nd Connector Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
2nd Connector Mounting Feature-
Cable Impedance50 Ohms
Connector Impedance50 Ohms
Overall Impedance50 Ohms
Frequency - Max18 GHz
Description
Cable Assembly Coaxial SMA to SMP Hand Formable .047 36.00" (914.40mm)