FMC00945-36
Manufacturer
Mfr. Part #
FMC00945-36
EBEE Part #
8309624-FMC00945-36-EB
Description
COAX CBL BNC TO SMA 36"
Part StatusActive
Operating Temperature-
Ingress Protection-
Features-
1st ConnectorBNC Plug
2nd ConnectorSMA Plug
Length36.00" (914.40mm)
ColorBlack
StyleBNC to SMA
Cable TypeLMR 240
2nd Connector Mounting Feature-
Cable Impedance50 Ohms
Connector Impedance50 Ohms
Overall Impedance50 Ohms
Frequency - Max4 GHz
Description
Cable Assembly Coaxial BNC to SMA LMR 240 36.00" (914.40mm)