FMC00945-12
Manufacturer
Mfr. Part #
FMC00945-12
EBEE Part #
8308929-FMC00945-12-EB
Description
COAX CBL BNC TO SMA 12"
Part StatusActive
Operating Temperature-
Ingress Protection-
Features-
1st ConnectorBNC Plug
2nd ConnectorSMA Plug
Length12.00" (304.80mm)
ColorBlack
StyleBNC to SMA
Cable TypeLMR 240
2nd Connector Mounting Feature-
Cable Impedance50 Ohms
Connector Impedance50 Ohms
Overall Impedance50 Ohms
Frequency - Max4 GHz
Description
Cable Assembly Coaxial BNC to SMA LMR 240 12.00" (304.80mm)