FMC00869-36
Manufacturer
Mfr. Part #
FMC00869-36
EBEE Part #
8327158-FMC00869-36-EB
Description
COAX CBL N-TYPE TO N-TYPE 36"
Part StatusActive
Operating Temperature-
Ingress Protection-
Features-
1st ConnectorN-Type Plug
2nd ConnectorN-Type Jack
Length36.00" (914.40mm)
ColorBlack
StyleN-Type to N-Type
Cable TypeLMR 600
1st Connector Mounting Feature-
2nd Contact GenderFemale
2nd Connector Mounting TypePanel Mount
2nd Connector Mounting FeatureBulkhead - Front Side Nut
Cable Impedance50 Ohms
Connector Impedance50 Ohms
Overall Impedance50 Ohms
Description
Cable Assembly Coaxial N-Type to N-Type LMR 600 36.00" (914.40mm)