FMC00844-24
Manufacturer
Mfr. Part #
FMC00844-24
EBEE Part #
8319288-FMC00844-24-EB
Description
COAX CBL SMA TO TNC 24"
Part StatusActive
Operating Temperature-
Ingress Protection-
Features-
1st ConnectorSMA Plug
2nd ConnectorTNC Plug, Right Angle
Length24.00" (609.60mm)
ColorBlack
StyleSMA to TNC
Cable TypeLMR 240
1st Connector Mounting Feature-
2nd Contact GenderMale
2nd Connector Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
2nd Connector Mounting Feature-
Cable Impedance50 Ohms
Connector Impedance50 Ohms
Overall Impedance50 Ohms
Frequency - Max5.8 GHz
Description
Cable Assembly Coaxial SMA to TNC LMR 240 24.00" (609.60mm)