FMC00752-24
Manufacturer
Mfr. Part #
FMC00752-24
EBEE Part #
8328306-FMC00752-24-EB
Description
COAX CBL SMP MINI-SMP MINI 24"
Part StatusActive
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Ingress Protection-
Features-
1st ConnectorMini SMP Jack
2nd ConnectorSMP Jack, Right Angle
Length24.00" (609.60mm)
ColorBlack
StyleSMP Mini to SMP Mini
Cable TypeHand Formable .047
1st Contact GenderFemale
1st Connector Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
1st Connector Mounting Feature-
2nd Contact GenderFemale
2nd Connector Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
2nd Connector Mounting Feature-
Cable Impedance50 Ohms
Connector Impedance50 Ohms
Overall Impedance50 Ohms
Frequency - Max18 GHz
Description
Cable Assembly Coaxial SMP Mini to SMP Mini Hand Formable .047 24.00" (609.60mm)