FMC00568-24
Manufacturer
Mfr. Part #
FMC00568-24
EBEE Part #
8329671-FMC00568-24-EB
Description
COAX CBL SMA TO SMA 24"
Part StatusActive
Operating Temperature-
Ingress Protection-
Features-
1st ConnectorSMA Plug, Right Angle
2nd ConnectorSMA Plug, Right Angle
Length24.00" (609.60mm)
Color-
StyleSMA to SMA
Cable TypeHand Formable .141
1st Connector Mounting Feature-
2nd Contact GenderMale
2nd Connector Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
2nd Connector Mounting Feature-
Cable Impedance50 Ohms
Connector Impedance50 Ohms
Overall Impedance50 Ohms
Frequency - Max12.4 GHz
Description
Cable Assembly Coaxial SMA to SMA Hand Formable .141 24.00" (609.60mm)