FMC00568-18
Manufacturer
Mfr. Part #
FMC00568-18
EBEE Part #
8327634-FMC00568-18-EB
Description
COAX CBL SMA TO SMA 18"
Part StatusActive
Operating Temperature-
Ingress Protection-
Features-
1st ConnectorSMA Plug, Right Angle
2nd ConnectorSMA Plug, Right Angle
Length18.00" (457.20mm)
Color-
StyleSMA to SMA
Cable TypeHand Formable .141
1st Connector Mounting Feature-
2nd Contact GenderMale
2nd Connector Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
2nd Connector Mounting Feature-
Cable Impedance50 Ohms
Connector Impedance50 Ohms
Overall Impedance50 Ohms
Frequency - Max12.4 GHz
Description
Cable Assembly Coaxial SMA to SMA Hand Formable .141 18.00" (457.20mm)