FMC00565-36
Manufacturer
Mfr. Part #
FMC00565-36
EBEE Part #
8325064-FMC00565-36-EB
Description
COAX CBL BNC TO BNC 36"
Part StatusActive
Operating Temperature-55°C ~ 165°C
Ingress Protection-
Features-
1st ConnectorBNC Jack
2nd ConnectorBNC Jack
Length36.00" (914.40mm)
ColorTan
StyleBNC to BNC
Cable TypeRG-316
1st Contact GenderFemale
1st Connector Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
1st Connector Mounting Feature-
2nd Contact GenderFemale
2nd Connector Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
2nd Connector Mounting Feature-
Cable Impedance50 Ohms
Connector Impedance50 Ohms
Overall Impedance50 Ohms
Frequency - Max1 GHz
Description
Cable Assembly Coaxial BNC to BNC RG-316 36.00" (914.40mm)