FMC00550-24
Manufacturer
Mfr. Part #
FMC00550-24
EBEE Part #
8322380-FMC00550-24-EB
Description
COAX CBL SMA TO SMA 24"
Part StatusActive
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Ingress Protection-
Features-
1st ConnectorSMA Plug
2nd ConnectorSMA Plug
Length24.00" (609.60mm)
ColorBlack
StyleSMA to SMA
Cable TypeHand Formable .047
1st Connector Mounting Feature-
2nd Contact GenderMale
2nd Connector Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
2nd Connector Mounting Feature-
Cable Impedance50 Ohms
Connector Impedance50 Ohms
Overall Impedance50 Ohms
Frequency - Max18 GHz
Description
Cable Assembly Coaxial SMA to SMA Hand Formable .047 24.00" (609.60mm)