FMC00547-36
Manufacturer
Mfr. Part #
FMC00547-36
EBEE Part #
8318917-FMC00547-36-EB
Description
COAX CBL N-TYPE TO TNC 36"
Part StatusActive
Operating Temperature-
Ingress Protection-
Features-
1st ConnectorN-Type Plug
2nd ConnectorTNC Plug
Length36.00" (914.40mm)
ColorBlack
StyleN-Type to TNC
Cable TypeLMR 100
1st Connector Mounting Feature-
2nd Contact GenderMale
2nd Connector Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
2nd Connector Mounting Feature-
Cable Impedance50 Ohms
Connector Impedance50 Ohms
Overall Impedance50 Ohms
Frequency - Max3 GHz
Description
Cable Assembly Coaxial N-Type to TNC LMR 100 36.00" (914.40mm)