FMC00523-36
Manufacturer
Mfr. Part #
FMC00523-36
EBEE Part #
8322161-FMC00523-36-EB
Customer #
EDA Models
Description
COAX CBL N-TYPE TO N-TYPE 36"
Select All
CategoryCables, Wires ,Coaxial Cables (RF)
Series-
PackagingBag
Part StatusActive
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Ingress Protection-
Features-
1st ConnectorN-Type Plug, Right Angle
2nd ConnectorN-Type Plug
Length36.00" (914.40mm)
ColorBlack
StyleN-Type to N-Type
Cable TypeSPO-250
1st Contact GenderMale
1st Connector Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
1st Connector Mounting Feature-
2nd Contact GenderMale
2nd Connector Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
2nd Connector Mounting Feature-
Cable Impedance50 Ohms
Connector Impedance50 Ohms
Overall Impedance50 Ohms
Frequency - Max5.8 GHz
Description
Cable Assembly Coaxial N-Type to N-Type SPO-250 36.00" (914.40mm)