FMC00519-12
Manufacturer
Mfr. Part #
FMC00519-12
EBEE Part #
8310653-FMC00519-12-EB
Description
COAX CBL SMA TO SMA 12"
Part StatusActive
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Ingress Protection-
Features-
1st ConnectorSMA Jack
2nd ConnectorSMA Jack
Length12.00" (304.80mm)
ColorBlack
StyleSMA to SMA
Cable TypeLMR 195
1st Contact GenderFemale
1st Connector Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
1st Connector Mounting Feature-
2nd Contact GenderFemale
2nd Connector Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
2nd Connector Mounting Feature-
Cable Impedance50 Ohms
Connector Impedance50 Ohms
Overall Impedance50 Ohms
Frequency - Max5.8 GHz
Description
Cable Assembly Coaxial SMA to SMA LMR 195 12.00" (304.80mm)