FMC00501-24
Manufacturer
Mfr. Part #
FMC00501-24
EBEE Part #
8323382-FMC00501-24-EB
Description
COAX CBL RP-SMA TO RP-SMA 24"
Part StatusActive
Operating Temperature-
Ingress Protection-
Features-
1st ConnectorRP-SMA Plug
2nd ConnectorRP-SMA Plug
Length24.00" (609.60mm)
ColorBlack
StyleRP-SMA to RP-SMA
Cable TypeLMR 240
1st Contact GenderFemale
1st Connector Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
1st Connector Mounting Feature-
2nd Contact GenderFemale
2nd Connector Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
2nd Connector Mounting Feature-
Cable Impedance50 Ohms
Connector Impedance50 Ohms
Overall Impedance50 Ohms
Frequency - Max5.8 GHz
Description
Cable Assembly Coaxial RP-SMA to RP-SMA LMR 240 24.00" (609.60mm)