FMC00490-24
Manufacturer
Mfr. Part #
FMC00490-24
EBEE Part #
8325367-FMC00490-24-EB
Description
COAX CBL N-TYPE TO N-TYPE 24"
Part StatusActive
Operating Temperature-55°C ~ 165°C
Ingress Protection-
Features-
1st ConnectorN-Type Plug, Right Angle
2nd ConnectorN-Type Plug
Length24.00" (609.60mm)
ColorTan
StyleN-Type to N-Type
Cable TypeRG-142
1st Contact GenderMale
1st Connector Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
1st Connector Mounting Feature-
2nd Contact GenderMale
2nd Connector Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
2nd Connector Mounting Feature-
Cable Impedance50 Ohms
Connector Impedance50 Ohms
Overall Impedance50 Ohms
Frequency - Max1 GHz
Description
Cable Assembly Coaxial N-Type to N-Type RG-142 24.00" (609.60mm)