FMC00487-12
Manufacturer
Mfr. Part #
FMC00487-12
EBEE Part #
8309880-FMC00487-12-EB
Description
COAX CBL 10-32 TO BNC 12"
Part StatusActive
Operating Temperature-55°C ~ 200°C
Ingress Protection-
Features-
1st Connector10-32 Plug
2nd ConnectorBNC Jack
Length12.00" (304.80mm)
ColorTan
Style10-32 to BNC
Cable TypeRG-316
1st Connector Mounting Feature-
2nd Contact GenderFemale
2nd Connector Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
2nd Connector Mounting Feature-
Cable Impedance50 Ohms
Connector Impedance50 Ohms
Overall Impedance50 Ohms
Frequency - Max1 GHz
Description
Cable Assembly Coaxial 10-32 to BNC RG-316 12.00" (304.80mm)