FMC00472-36
Manufacturer
Mfr. Part #
FMC00472-36
EBEE Part #
8307982-FMC00472-36-EB
Description
COAX CBL SMA TO SMA 36"
Part StatusActive
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Ingress Protection-
Features-
1st ConnectorSMA Plug
2nd ConnectorSMA Plug, Right Angle
Length36.00" (914.40mm)
ColorBlack
StyleSMA to SMA
Cable TypeLMR 240
1st Contact GenderMale
1st Connector Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
1st Connector Mounting Feature-
2nd Contact GenderMale
2nd Connector Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
2nd Connector Mounting Feature-
Cable Impedance50 Ohms
Connector Impedance50 Ohms
Overall Impedance50 Ohms
Frequency - Max5.8 GHz
Description
Cable Assembly Coaxial SMA to SMA LMR 240 36.00" (914.40mm)