FMC00436-12
Manufacturer
Mfr. Part #
FMC00436-12
EBEE Part #
8325004-FMC00436-12-EB
Description
COAX CBL N-TYPE TO N-TYPE 12"
Part StatusActive
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Ingress Protection-
Features-
1st ConnectorN-Type Plug
2nd ConnectorN-Type Plug
Length12.00" (304.80mm)
ColorBlack
StyleN-Type to N-Type
Cable TypeLMR 600
1st Contact GenderMale
1st Connector Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
1st Connector Mounting Feature-
2nd Contact GenderMale
2nd Connector Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
2nd Connector Mounting Feature-
Cable Impedance50 Ohms
Connector Impedance50 Ohms
Overall Impedance50 Ohms
Frequency - Max5.8 GHz
Description
Cable Assembly Coaxial N-Type to N-Type LMR 600 12.00" (304.80mm)