FMC00375-24
Manufacturer
Mfr. Part #
FMC00375-24
EBEE Part #
8328249-FMC00375-24-EB
Description
COAX CBL N-TYPE TO N-TYPE 24"
Part StatusActive
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Ingress Protection-
Features-
1st ConnectorN-Type Plug
2nd ConnectorN-Type Jack
Length24.00" (609.60mm)
ColorBlack
StyleN-Type to N-Type
Cable TypeLMR 600
1st Contact GenderMale
1st Connector Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
1st Connector Mounting Feature-
2nd Contact GenderFemale
2nd Connector Mounting TypePanel Mount
2nd Connector Mounting FeatureBulkhead - Front Side Nut
Cable Impedance50 Ohms
Connector Impedance50 Ohms
Overall Impedance50 Ohms
Frequency - Max5.8 GHz
Description
Cable Assembly Coaxial N-Type to N-Type LMR 600 24.00" (609.60mm)