FMC00367-36
Manufacturer
Mfr. Part #
FMC00367-36
EBEE Part #
8314951-FMC00367-36-EB
Description
COAX CBL SMB TO SMP 36"
Part StatusActive
Operating Temperature-40°C ~ 80°C
Ingress Protection-
Features-
1st ConnectorSMB Plug
2nd ConnectorSMP Jack, Right Angle
Length36.00" (914.40mm)
ColorBlack
StyleSMB to SMP
Cable TypeRG-174
1st Contact GenderMale
1st Connector Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
1st Connector Mounting Feature-
2nd Contact GenderFemale
2nd Connector Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
2nd Connector Mounting Feature-
Cable Impedance50 Ohms
Connector Impedance50 Ohms
Overall Impedance50 Ohms
Frequency - Max1 GHz
Description
Cable Assembly Coaxial SMB to SMP RG-174 36.00" (914.40mm)