FMC00366-36
Manufacturer
Mfr. Part #
FMC00366-36
EBEE Part #
8310933-FMC00366-36-EB
Description
COAX CBL SMA TO SMA 36"
Part StatusActive
Operating Temperature-40°C ~ 80°C
Ingress Protection-
Features-
1st ConnectorSMA Jack
2nd ConnectorSMA Jack
Length36.00" (914.40mm)
ColorBlack
StyleSMA to SMA
Cable TypeRG-174
1st Contact GenderFemale
1st Connector Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
1st Connector Mounting Feature-
2nd Contact GenderFemale
2nd Connector Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
2nd Connector Mounting Feature-
Cable Impedance50 Ohms
Connector Impedance50 Ohms
Overall Impedance50 Ohms
Frequency - Max1 GHz
Description
Cable Assembly Coaxial SMA to SMA RG-174 36.00" (914.40mm)