FMC00357-12
Manufacturer
Mfr. Part #
FMC00357-12
EBEE Part #
8323821-FMC00357-12-EB
Customer #
EDA Models
Description
COAX CBL RP-SMA TO SMA 12"
Select All
CategoryCables, Wires ,Coaxial Cables (RF)
Series-
PackagingBag
Part StatusActive
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Ingress Protection-
Features-
1st ConnectorSMA Plug, Right Angle
2nd ConnectorRP-SMA Jack
Length12.00" (304.80mm)
ColorBlack
StyleRP-SMA to SMA
Cable TypeLMR 240
1st Contact GenderMale
1st Connector Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
1st Connector Mounting Feature-
2nd Contact GenderMale
2nd Connector Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
2nd Connector Mounting Feature-
Cable Impedance50 Ohms
Connector Impedance50 Ohms
Overall Impedance50 Ohms
Frequency - Max5.8 GHz
Description
Cable Assembly Coaxial RP-SMA to SMA LMR 240 12.00" (304.80mm)