FMC00352-24
Manufacturer
Mfr. Part #
FMC00352-24
EBEE Part #
8308615-FMC00352-24-EB
Description
COAX CBL BNC TO BNC 24"
Part StatusActive
Operating Temperature-55°C ~ 200°C
Ingress Protection-
Features-
1st ConnectorBNC Plug
2nd ConnectorBNC Jack
Length24.00" (609.60mm)
ColorTan
StyleBNC to BNC
Cable TypeRG-142
1st Connector Mounting Feature-
2nd Contact GenderFemale
2nd Connector Mounting TypePanel Mount
2nd Connector Mounting FeatureBulkhead - Front Side Nut
Cable Impedance50 Ohms
Connector Impedance50 Ohms
Overall Impedance50 Ohms
Frequency - Max5 GHz
Description
Cable Assembly Coaxial BNC to BNC RG-142 24.00" (609.60mm)