FMC00344-24
Manufacturer
Mfr. Part #
FMC00344-24
EBEE Part #
8318364-FMC00344-24-EB
Description
COAX CBL BNC TO SMA 24"
Part StatusActive
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Ingress Protection-
Features-
1st ConnectorBNC Plug
2nd ConnectorSMA Plug
Length24.00" (609.60mm)
ColorBlack
StyleBNC to SMA
Cable TypeLMR 240
1st Connector Mounting Feature-
2nd Contact GenderMale
2nd Connector Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
2nd Connector Mounting Feature-
Cable Impedance50 Ohms
Connector Impedance50 Ohms
Overall Impedance50 Ohms
Frequency - Max5.8 GHz
Description
Cable Assembly Coaxial BNC to SMA LMR 240 24.00" (609.60mm)