FMC00342-12
Manufacturer
Mfr. Part #
FMC00342-12
EBEE Part #
8312641-FMC00342-12-EB
Description
COAX CBL BNC TO BNC 12"
Part StatusActive
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Ingress Protection-
Features-
1st ConnectorBNC Plug, Right Angle
2nd ConnectorBNC Plug, Right Angle
Length12.00" (304.80mm)
ColorBlack
StyleBNC to BNC
Cable TypeLMR 195
1st Connector Mounting Feature-
2nd Contact GenderMale
2nd Connector Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
2nd Connector Mounting Feature-
Cable Impedance50 Ohms
Connector Impedance50 Ohms
Overall Impedance50 Ohms
Frequency - Max5.8 GHz
Description
Cable Assembly Coaxial BNC to BNC LMR 195 12.00" (304.80mm)