FMC00331-24
Manufacturer
Mfr. Part #
FMC00331-24
EBEE Part #
8322716-FMC00331-24-EB
Description
COAX CBL SMA TO N-TYPE 24"
Part StatusActive
Operating Temperature-20°C ~ 80°C
Ingress Protection-
Features-
1st ConnectorSMA Plug
2nd ConnectorN-Type Plug, Right Angle
Length24.00" (609.60mm)
ColorBlack
StyleSMA to N-Type
Cable TypeRG-223
1st Connector Mounting Feature-
2nd Contact GenderMale
2nd Connector Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
2nd Connector Mounting Feature-
Cable Impedance50 Ohms
Connector Impedance50 Ohms
Overall Impedance50 Ohms
Frequency - Max12.4 GHz
Description
Cable Assembly Coaxial SMA to N-Type RG-223 24.00" (609.60mm)