FMC00301-24
Manufacturer
Mfr. Part #
FMC00301-24
EBEE Part #
8308640-FMC00301-24-EB
Description
COAX CBL SMA TO MMBX 24"
Part StatusActive
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Ingress Protection-
Features-
1st ConnectorSMA Jack
2nd ConnectorMMBX Plug
Length24.00" (609.60mm)
ColorBlack
StyleSMA to MMBX
Cable TypeLMR 100
1st Contact GenderFemale
1st Connector Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
1st Connector Mounting Feature-
2nd Contact GenderMale
2nd Connector Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
2nd Connector Mounting Feature-
Cable Impedance50 Ohms
Connector Impedance50 Ohms
Overall Impedance50 Ohms
Frequency - Max5.8 GHz
Description
Cable Assembly Coaxial SMA to MMBX LMR 100 24.00" (609.60mm)