FMC00293-24
Manufacturer
Mfr. Part #
FMC00293-24
EBEE Part #
8319262-FMC00293-24-EB
Description
COAX CBL BNC TO BNC 24"
Part StatusActive
Operating Temperature-20°C ~ 80°C
Ingress Protection-
Features-
1st ConnectorBNC Plug, Right Angle
2nd ConnectorBNC Jack
Length24.00" (609.60mm)
ColorBlack
StyleBNC to BNC
Cable TypeRG-223
1st Connector Mounting Feature-
2nd Contact GenderFemale
2nd Connector Mounting TypePanel Mount
2nd Connector Mounting FeatureBulkhead - Front Side Nut
Cable Impedance50 Ohms
Connector Impedance50 Ohms
Overall Impedance50 Ohms
Frequency - Max12.4 GHz
Description
Cable Assembly Coaxial BNC to BNC RG-223 24.00" (609.60mm)