FMC00261-24
Manufacturer
Mfr. Part #
FMC00261-24
EBEE Part #
8308315-FMC00261-24-EB
Description
COAX CBL SMA TO SMA 24"
Part StatusActive
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Ingress Protection-
Features-
1st ConnectorSMA Plug
2nd ConnectorSMA Jack
Length24.00" (609.60mm)
ColorBlack
StyleSMA to SMA
Cable TypeLMR 100
1st Connector Mounting Feature-
2nd Contact GenderFemale
2nd Connector Mounting TypePanel Mount
2nd Connector Mounting FeatureBulkhead - Front Side Nut
Cable Impedance50 Ohms
Connector Impedance50 Ohms
Overall Impedance50 Ohms
Frequency - Max5.8 GHz
Description
Cable Assembly Coaxial SMA to SMA LMR 100 24.00" (609.60mm)