FMC00252-12
Manufacturer
Mfr. Part #
FMC00252-12
EBEE Part #
8314435-FMC00252-12-EB
Description
COAX CBL BNC TO N-TYPE 12"
Part StatusActive
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Ingress Protection-
Features-
1st ConnectorBNC Plug
2nd ConnectorN-Type Jack
Length12.00" (304.80mm)
ColorBlack
StyleBNC to N-Type
Cable TypeLMR 100
1st Connector Mounting Feature-
2nd Contact GenderFemale
2nd Connector Mounting TypePanel Mount
2nd Connector Mounting FeatureBulkhead - Front Side Nut
Cable Impedance50 Ohms
Connector Impedance50 Ohms
Overall Impedance50 Ohms
Frequency - Max5.8 GHz
Description
Cable Assembly Coaxial BNC to N-Type LMR 100 12.00" (304.80mm)