FMC00115-24
Manufacturer
Mfr. Part #
FMC00115-24
EBEE Part #
8323977-FMC00115-24-EB
Description
COAX CBL TNC TO TNC 24"
Part StatusActive
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Ingress Protection-
Features-
1st ConnectorTNC Plug
2nd ConnectorTNC Plug, Right Angle
Length24.00" (609.60mm)
ColorBlack
StyleTNC to TNC
Cable TypeLMR 200
1st Connector Mounting Feature-
2nd Contact GenderMale
2nd Connector Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
2nd Connector Mounting Feature-
Cable Impedance50 Ohms
Connector Impedance50 Ohms
Overall Impedance50 Ohms
Frequency - Max5.8 GHz
Description
Cable Assembly Coaxial TNC to TNC LMR 200 24.00" (609.60mm)