| Mfr. Part # | FMANMOB1001-TM |
| EBEE Part # | 12290307-FMANMOB1001-TM-EB |
| Customer # | |
| Datasheet | |
| EDA Models | |
| Description | ANTENNA TNC PLUG 617 MHZ-7.125 G |
|---|---|---|
| Category | RF and Wireless ,RF Antennas | |
| Datasheet | Fairview Microwave FMANMOB1001-TM | |
| Series | - | |
| Packaging | Bag | |
| Part Status | Active | |
| Mounting Type | Magnetic | |
| Ingress Protection | - | |
| Features | Cable - 3.05m | |
| Applications | Bluetooth, IoT, Wi-Fi, Zigbee™ | |
| Termination | TNC Male | |
| Height (Max) | 5.000" (127.00mm) | |
| Return Loss | - | |
| Frequency Range | 617MHz ~ 7.125GHz | |
| Gain | 5dBi | |
| RF Family/Standard | 802.15.4, Bluetooth, WiFi | |
| Frequency Group | Wide Band | |
| Frequency (Center/Band) | 3.871GHz | |
| Antenna Type | Dome | |
| Number of Bands | 1 | |
| VSWR | 1.5 | |
| Power - Max | 100 W |