Existar E150N5P5GH1
Manufacturer
Mfr. Part #
E150N5P5GH1
EBEE Part #
E829781180
Package
TO-247
Customer #
Datasheet
EDA Models
ECCN
Description
150V 205A 5.8mΩ@10V,80A 3.3W 3.5V@250uA 1 N-channel TO-247 MOSFETs ROHS
This materials supports customized cables!
Learn more >>
44 In Stock for Fast Shipping
44 available for immediate shipping
Can Ship in 1-2 Business Days
Sales Unit: PieceFull Bag: 200
Qty.Unit PriceExt. Price
Best price for more quantity?
TypeDescription
Select All
CategoryDiscrete Semiconductors ,FETs, MOSFETs ,Single FETs, MOSFETs
DatasheetExistar E150N5P5GH1
RoHS
TypeN-Channel
RDS(on)5.8mΩ@10V
Operating Temperature --55℃~+175℃
Reverse Transfer Capacitance (Crss@Vds)35pF
Number1 N-channel
Pd - Power Dissipation517W
Drain to Source Voltage150V
Gate Threshold Voltage (Vgs(th))3.5V
Current - Continuous Drain(Id)205A
Ciss-Input Capacitance16.32nF
Output Capacitance(Coss)1.275nF
Gate Charge(Qg)142nC@10V