Existar E065N9P5CL1
Manufacturer
Mfr. Part #
E065N9P5CL1
EBEE Part #
E829781170
Package
TO-252
Customer #
Datasheet
EDA Models
ECCN
Description
65V 62A 9.5mΩ@10V,10A 60W 2.5V@250uA 1 N-channel TO-252 MOSFETs ROHS
This materials supports customized cables!
Learn more >>
140 In Stock for Fast Shipping
140 available for immediate shipping
Can Ship in 1-2 Business Days
Sales Unit: PieceFull Bag: 200
Qty.Unit PriceExt. Price
Best price for more quantity?
TypeDescription
Select All
CategoryDiscrete Semiconductors ,FETs, MOSFETs ,Single FETs, MOSFETs
DatasheetExistar E065N9P5CL1
RoHS
TypeN-Channel
RDS(on)9.5mΩ@10V
Operating Temperature --55℃~+150℃
Reverse Transfer Capacitance (Crss@Vds)15pF
Number1 N-channel
Pd - Power Dissipation60W
Drain to Source Voltage65V
Gate Threshold Voltage (Vgs(th))2.5V
Current - Continuous Drain(Id)62A
Ciss-Input Capacitance825pF
Output Capacitance(Coss)290pF
Gate Charge(Qg)14nC@10V