EBC20HEYN
Manufacturer
Mfr. Part #
EBC20HEYN
EBEE Part #
11852076-EBC20HEYN-EB
Description
CONN EDGE DUAL FMALE 20POS 0.100
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
TerminationSolder
Pitch0.100" (2.54mm)
Flange Feature-
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Description
20 Position Female Connector Non Specified - Dual Edge Gold 0.100" (2.54mm)