EAN0900SR
Manufacturer
Mfr. Part #
EAN0900SR
EBEE Part #
12297625-EAN0900SR-EB
Description
WHIP STUB ANTENNA, 900 MHZ, HALF
Select All
CategoryRF and Wireless ,RF Antennas
DatasheetFreeWave Technologies EAN0900SR
Series-
PackagingBox
Part StatusActive
Mounting TypeConnector Mount
Ingress Protection-
Features-
Base Product NumberEAN0900
Applications-
TerminationSMA Male
Height (Max)-
Return Loss-
Frequency Range-
Gain2dBi
RF Family/Standard-
Frequency GroupUHF (300MHz ~ 1GHz)
Frequency (Center/Band)900MHz