DOINGTER DOU50N06
Manufacturer
Mfr. Part #
DOU50N06
EBEE Part #
E842412134
Learn more >>
815 In Stock for Fast Shipping
815 available for immediate shipping
DatasheetDOINGTER DOU50N06
RoHS
TypeN-Channel
RDS(on)11mΩ@10V
Operating Temperature --55℃~+175℃
Reverse Transfer Capacitance (Crss@Vds)120pF
Number1 N-channel
Pd - Power Dissipation75W
Drain to Source Voltage60V
Gate Threshold Voltage (Vgs(th))1.6V
Current - Continuous Drain(Id)50A
Ciss-Input Capacitance1.928nF
Gate Charge(Qg)47nC@10V