DOINGTER DOU10N06
Manufacturer
Mfr. Part #
DOU10N06
EBEE Part #
E842412133
Learn more >>
765 In Stock for Fast Shipping
765 available for immediate shipping
DatasheetDOINGTER DOU10N06
RoHS
TypeN-Channel
RDS(on)60mΩ@10V
Operating Temperature --55℃~+150℃
Reverse Transfer Capacitance (Crss@Vds)30pF
Number1 N-channel
Pd - Power Dissipation25W
Drain to Source Voltage60V
Gate Threshold Voltage (Vgs(th))1.8V
Current - Continuous Drain(Id)11A
Ciss-Input Capacitance725pF
Gate Charge(Qg)9.3nC@10V