DOINGTER DOU100N03
Manufacturer
Mfr. Part #
DOU100N03
EBEE Part #
E842412132
Package
TO-251
Customer #
Datasheet
EDA Models
ECCN
Description
TO-251 MOSFETs ROHS
This materials supports customized cables!
Learn more >>
2930 In Stock for Fast Shipping
2930 available for immediate shipping
Can Ship in 1-2 Business Days
Sales Unit: PieceFull Bag: 200
Qty.Unit PriceExt. Price
Best price for more quantity?
TypeDescription
Select All
CategoryDiscrete Semiconductors ,FETs, MOSFETs ,Single FETs, MOSFETs
DatasheetDOINGTER DOU100N03
RoHS
TypeN-Channel
RDS(on)3.5mΩ@10V
Operating Temperature --55℃~+175℃
Reverse Transfer Capacitance (Crss@Vds)240pF
Number1 N-channel
Pd - Power Dissipation90W
Drain to Source Voltage30V
Gate Threshold Voltage (Vgs(th))3V
Current - Continuous Drain(Id)100A
Ciss-Input Capacitance1.95nF
Output Capacitance(Coss)320pF
Gate Charge(Qg)42nC@10V