DOINGTER DOS10DN02
Manufacturer
Mfr. Part #
DOS10DN02
EBEE Part #
E842386223
Package
SOP-8D
Customer #
Datasheet
EDA Models
ECCN
Description
SOP-8D MOSFETs ROHS
This materials supports customized cables!
Learn more >>
9000 In Stock for Fast Shipping
9000 available for immediate shipping
Can Ship in 1-2 Business Days
Sales Unit: PieceFull Bag: 200
Qty.Unit PriceExt. Price
Best price for more quantity?
TypeDescription
Select All
CategoryDiscrete Semiconductors ,FETs, MOSFETs ,Single FETs, MOSFETs
DatasheetDOINGTER DOS10DN02
RoHS
TypeN-Channel
Configuration-
RDS(on)30mΩ@2.5V
Operating Temperature --55℃~+150℃
Reverse Transfer Capacitance (Crss@Vds)75pF
Number2 N-Channel
Pd - Power Dissipation2W
Drain to Source Voltage20V
Gate Threshold Voltage (Vgs(th))1V
Current - Continuous Drain(Id)10A
Ciss-Input Capacitance775pF