DOINGTER DON80N03
Manufacturer
Mfr. Part #
DON80N03
EBEE Part #
E842386231
Learn more >>
3890 In Stock for Fast Shipping
3890 available for immediate shipping
DatasheetDOINGTER DON80N03
RoHS
TypeN-Channel
Configuration-
RDS(on)5mΩ@10V
Operating Temperature --55℃~+175℃
Reverse Transfer Capacitance (Crss@Vds)179pF
Number1 N-channel
Pd - Power Dissipation590mW
Drain to Source Voltage30V
Gate Threshold Voltage (Vgs(th))2.5V
Current - Continuous Drain(Id)80A
Ciss-Input Capacitance1.159nF
Output Capacitance(Coss)199pF