DOINGTER DON50P06
Manufacturer
Mfr. Part #
DON50P06
EBEE Part #
E842386237
Learn more >>
3445 In Stock for Fast Shipping
3445 available for immediate shipping
DatasheetDOINGTER DON50P06
RoHS
TypeP-Channel
Configuration-
RDS(on)20mΩ@10V
Operating Temperature --55℃~+150℃
Reverse Transfer Capacitance (Crss@Vds)211pF
Number1 P-Channel
Pd - Power Dissipation240W
Drain to Source Voltage60V
Gate Threshold Voltage (Vgs(th))2.2V
Current - Continuous Drain(Id)50A
Ciss-Input Capacitance4.399nF
Gate Charge(Qg)114nC@10V