DOINGTER DON45P04
Manufacturer
Mfr. Part #
DON45P04
EBEE Part #
E842386235
Package
DFN5x6-8
Customer #
Datasheet
EDA Models
ECCN
Description
DFN-8(5x6) MOSFETs ROHS
This materials supports customized cables!
Learn more >>
5025 In Stock for Fast Shipping
5025 available for immediate shipping
Can Ship in 1-2 Business Days
Sales Unit: PieceFull Bag: 200
Qty.Unit PriceExt. Price
Best price for more quantity?
TypeDescription
Select All
CategoryDiscrete Semiconductors ,FETs, MOSFETs ,Single FETs, MOSFETs
DatasheetDOINGTER DON45P04
RoHS
TypeP-Channel
Configuration-
RDS(on)17mΩ@4.5V
Operating Temperature --55℃~+150℃
Reverse Transfer Capacitance (Crss@Vds)215.25pF
Number1 P-Channel
Pd - Power Dissipation31W
Drain to Source Voltage40V
Gate Threshold Voltage (Vgs(th))2.2V
Current - Continuous Drain(Id)45A
Ciss-Input Capacitance2nF
Output Capacitance(Coss)270.9pF
Gate Charge(Qg)36.75nC@10V