DOINGTER DOD30P06
Manufacturer
Mfr. Part #
DOD30P06
EBEE Part #
E841416029
Package
TO-252
Customer #
Datasheet
EDA Models
ECCN
Description
60V 30A 35mΩ@10V,15A 50W 2.5V@250uA 1 Piece P-Channel TO-252 MOSFETs ROHS
This materials supports customized cables!
Learn more >>
1220 In Stock for Fast Shipping
1220 available for immediate shipping
Can Ship in 1-2 Business Days
Sales Unit: PieceFull Bag: 200
Qty.Unit PriceExt. Price
Best price for more quantity?
TypeDescription
Select All
CategoryDiscrete Semiconductors ,FETs, MOSFETs ,Single FETs, MOSFETs
DatasheetDOINGTER DOD30P06
RoHS
TypeP-Channel
RDS(on)35mΩ@10V
Operating Temperature --55℃~+175℃
Reverse Transfer Capacitance (Crss@Vds)75pF
Number1 P-Channel
Pd - Power Dissipation50W
Drain to Source Voltage60V
Gate Threshold Voltage (Vgs(th))2.5V
Current - Continuous Drain(Id)30A
Ciss-Input Capacitance2.535nF
Output Capacitance(Coss)130pF
Gate Charge(Qg)46nC@10V