DOINGTER DOD30N02
Manufacturer
Mfr. Part #
DOD30N02
EBEE Part #
E841416024
Description
20V 30A 10mΩ@4.5V,15A 20W 1.2V@250uA 1 N-channel TO-252 MOSFETs ROHS
This materials supports customized cables!
Learn more >>
2480 In Stock for Fast Shipping
2480 available for immediate shipping
DatasheetDOINGTER DOD30N02
RoHS
TypeN-Channel
RDS(on)10mΩ@4.5V
Operating Temperature --55℃~+150℃
Reverse Transfer Capacitance (Crss@Vds)160pF
Number1 N-channel
Pd - Power Dissipation20W
Drain to Source Voltage20V
Gate Threshold Voltage (Vgs(th))1.2V
Current - Continuous Drain(Id)30A
Ciss-Input Capacitance1.5nF