DOINGTER DOD25N10
Manufacturer
Mfr. Part #
DOD25N10
EBEE Part #
E841416023
Description
100V 25A 25mΩ@10V,10A 27W 2.5V@250uA 1 N-channel TO-252 MOSFETs ROHS
This materials supports customized cables!
Learn more >>
1605 In Stock for Fast Shipping
1605 available for immediate shipping
DatasheetDOINGTER DOD25N10
RoHS
TypeN-Channel
RDS(on)25mΩ@10V
Operating Temperature --55℃~+150℃
Reverse Transfer Capacitance (Crss@Vds)25pF
Number1 N-channel
Pd - Power Dissipation27W
Drain to Source Voltage100V
Gate Threshold Voltage (Vgs(th))2.5V
Current - Continuous Drain(Id)25A
Ciss-Input Capacitance680pF
Output Capacitance(Coss)371pF
Gate Charge(Qg)11nC@10V