DOINGTER DOD13P06
Manufacturer
Mfr. Part #
DOD13P06
EBEE Part #
E841416032
Description
60V 13A 90mΩ@10V,12A 36W 2.5V@250uA 1 Piece P-Channel TO-252 MOSFETs ROHS
This materials supports customized cables!
Learn more >>
2475 In Stock for Fast Shipping
2475 available for immediate shipping
DatasheetDOINGTER DOD13P06
RoHS
TypeP-Channel
RDS(on)90mΩ@10V
Operating Temperature --55℃~+150℃
Reverse Transfer Capacitance (Crss@Vds)49pF
Number1 P-Channel
Pd - Power Dissipation36W
Drain to Source Voltage60V
Gate Threshold Voltage (Vgs(th))2.5V
Current - Continuous Drain(Id)13A
Ciss-Input Capacitance1.66nF