DOINGTER DOD100N04
Manufacturer
Mfr. Part #
DOD100N04
EBEE Part #
E842374600
Package
TO-252
Customer #
Datasheet
EDA Models
ECCN
Description
TO-252 MOSFETs ROHS
This materials supports customized cables!
Learn more >>
3655 In Stock for Fast Shipping
3655 available for immediate shipping
Can Ship in 1-2 Business Days
Sales Unit: PieceFull Bag: 200
Qty.Unit PriceExt. Price
Best price for more quantity?
TypeDescription
Select All
CategoryDiscrete Semiconductors ,FETs, MOSFETs ,Single FETs, MOSFETs
DatasheetDOINGTER DOD100N04
RoHS
TypeN-Channel
Configuration-
RDS(on)5.5mΩ@10V
Operating Temperature --55℃~+150℃
Reverse Transfer Capacitance (Crss@Vds)223pF
Number1 N-channel
Pd - Power Dissipation142W
Drain to Source Voltage40V
Gate Threshold Voltage (Vgs(th))2.5V
Current - Continuous Drain(Id)100A
Ciss-Input Capacitance3.777nF
Output Capacitance(Coss)266pF