DF4-32DP-2C
Manufacturer
Mfr. Part #
DF4-32DP-2C
EBEE Part #
9847360-DF4-32DP-2C-EB
Customer #
EDA Models
Description
CONN HSG CRIMP 32POS
Qty.Unit PriceExt. Price
Recommended For You
TypeDescription
Select All
CategoryConnectors, Interconnects ,Rectangular Connectors ,Common Rectangular
SeriesDF4
PackagingBag
Part StatusLast Time Buy
Connector TypeHousing
Number of Positions32
Mounting Type-
FeaturesContacts Not Included
Base Product NumberDF4-32
Wire Gauge-
Contact Finish-
Contact Finish Thickness-
ColorBlack
Number of Rows2
Number of Positions Loaded-
Row Spacing0.079" (2.00mm)
Cable Pitch0.079" (2.00mm)
Board-Side Pitch0.079" (2.00mm)
Cable TerminationCrimp
Description
32 Position Housing Connector Black Crimp